Aslı Tohumcu ile öykü yazım atölyesi başlıyor

Aslı Tohumcu ile öykü yazım atölyesi başlıyor

Tatavla Sahne’de, Aslı Tohumcu’yla Öykü Yazım Atölyesi 5 Haziran günü başlayacak.

Tatavla Sahne’de, Aslı Tohumcu’yla Öykü Yazım Atölyesi 5 Haziran günü başlayacak.  Son iki kontenjanı kalan Atölye’de öykü yazmaya dahil her şeyi bulacaksınız. Yazar Aslı Tohumcu’nun vereceği “Öykü Yazım Atölyesi” 6 hafta boyunca her Pazar saat 16:00-19:00 arasında gerçekleşecek.

Bir öykü için gerekli olan hikayeyi kurgulamak, karakterleri yaratmak, doğru yazım metinleri oluşturmak ve öykü yazmaya dair daha bir çok ince ayrıntıyı bu atölyede bulma şansına erişeceksiniz. Atölyede katılımcılar yazmaya teşvik edilirken, öykü ve roman yazma teknikleri bire bir uygulanacak; mekan, atmosfer, zamanla ilgili teknikler aktarılacak. Kısacası bir öykü yaratmak için ihtiyaç duyulan tüm kavramlar bu atölyede yer alacak.

ASLI TOHUMCU KİMDİR?

Aslı Tohumcu Aralık 1974’te Leverkusen’de doğdu, çocukluğu Bursa’da geçti. İngiliz dili ve edebiyatı öğrenimi gördü; çeşitli yayınevlerinde editörlük, TRT2’de sunuculuk-danışmanlık yaptı, kitap ekleri çıkardı. 2003’te Abis, 2006’da Yok Bana Sensiz Hayat, 2010’da Şeytan Geçti ve Taş Uykusu, 2014’te Ölü Reşat adlı kitapları yayımlandı. 2015’te Kutlukhan Kutlu ile Güçoburlar adlı derlemeyi hazırladı. Kitapları çeşitli dillere çevrilen Tohumcu, Kadın Öykülerinde İstanbul,  İstanbul Sokakları, 101 yazardan 100 Sokak ve Merhaba Asker adlı derlemelere öyküleriyle katkıda bulundu. Belirli aralıklarla Radikal Kitap, OT Dergi ve Pulbiber Dergi’de yazan yazar, çocuklar için de fantastik macera romanları yazmayı sürdürüyor. (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER Aslı Tohumcu