02 Haziran 2016 16:53

İdil'de okullar polis ablukasında

İdil'de okullar polis baskısı altında. İki üç öğrencinin yan yana gelmesine tahammül edemeyen polis, ellerinde uzun namlulu silahlarla dolaşıyor.

İdil'de okullar polis ablukasında

Paylaş

Şırnak'ın İdil ilçesinde 16 Şubat'tan 31 Mart gününe kadar devam ettirilen sokağa çıkma yasağı ve saldırılar kısmen kaldırılsa da polis baskısı sürüyor.

İlçede okullar başta olmak üzere bütün mahalleleri abluka altına alan polisler, lise öğrencileri üzerinde yoğun bir baskı uyguluyor.

Ablukanın sürdüğü ilçede öğrenciler, yaşanan durumdan şikayetçi. İki üç öğrencinin yan yana gelmesinin dahi polisin hareketlenmesine neden olduğunu anlatan ve ismini vermek istemeyen bir lise öğrencisi, yasak sonrası başladıkları okullarda, okul personelinden çok polis gördüklerini belirtiyor.

Öğrenci, polislerin her gün yan yana gelen eğlenen, oturan gençlerin polis tarafından sorulara ve tehditlere maruz kaldığını ifade etti. Öğrenci, polislerin sürekli olarak bahçede uzun namlulu silahlarla gezdiğini ve müdürden de öğrencilerle alakalı bilgi topladıklarını söyledi. (Şırnak/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

İzmir Çernobili’nden kurtulabilecek mi?

SONRAKİ HABER

Dink davasının 84. duruşmasında tanıklar dinlendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa