Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödüllerine başvurular başladı

Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödüllerine başvurular başladı

Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri 10. yılını kutluyor. Fotoğrafçılar bu sene yeni eklenen Open, Professional ve Youth kategorilerinde yarışabilecek.

Dünyanın en büyük fotoğrafçılık yarışmalarından biri olan Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödüllerine başvurular başladı. Dünya Fotoğrafçılık Örgütü’nün çabalarıyla verilmeye başlanan ödüllerin onuncusu 2017 yılında sahipleriyle buluşacak.

Her yıl düzenlenen Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri’nde dünyanın en iyi fotoğrafçıları seçiliyor. Tüm fotoğrafçıların katılımına açık yarışmada, son 12 ay içerisinde çekilmiş en iyi fotoğraflar dünyanın dört bir tarafından gelen insanların beğenisine sunuluyor.

Fotoğrafçılar, Professional, Open, Youth ve Student Focus kategorilerindeki çalışmalarıyla www.worldphoto.org üzerinden ücretsiz olarak yarışmaya katılabilir.

FOTO-GALERİ: 2016 Sony Fotoğraf Yarışması'nda ödül alan kareler

Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri'ni kazanan fotoğrafçıları bekleyen ödüller şunlar:

- En yeni Sony dijital görüntüleme ekipmanları
- Londra’daki Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri gösteriminde yer alma
- Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödüllerini kazananlar yıllığında yer alma
- Yılın Fotoğrafçısı seçilen kişiye 25.000 dolar ödül
- Open kategorisinin birincisine 5.000 dolar ödül

2017 Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödüllerinde finale kalanlar 28 Şubat 2017 günü, Open kategorisinin birincisi ve Ulusal Ödüllerin yeni sahipleri 28 Mart 2017 günü ve ödül kazanan tüm isimler de 20 Nisan 2017 günü ilan edilecek. Gösterim, 21 Nisan-7 Mayıs 2017 tarihleri arasında Londra Somerset House’da gerçekleştirilecek. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net