Barış Bloku: 'Savaş değil barış' diyen 110 vekilden biri ol!

Barış Bloku: 'Savaş değil barış' diyen 110 vekilden biri ol!

Barış Bloku, dokunulmazlıkların kaldırılmasına dair yasanın iptali için 110 imza ile Anayasa Mahkemesi'ne gitme çağrısında bulundu.

Barış Bloku, TBMM Genel Kurulu'nda dokunulmazlıkların kaldırılmasına 'Hayır' oyu kullanan milletvekillerine, 110 imza ile Anayasa Mahkemesi'ne başvuru çağrısında bulundu.

"Savaş değil, barış diyen 110 vekilden biri ol!" başlığıyla yapılan çağrıda, milletvekillerine şu sözlerle seslenildi:

"Tüm baskılara rağmen demokrasinin barışın ve vicdanınızın sesini dinleyerek hayır oyu kullandınız. Şimdi bir adım daha atma zamanı. Kürt sorununun Meclis çatısı altında çözülme yolunun kapatılmasına, barış zemininin yok edilmesine izin vermeyin. Onlarca milletvekilinin cezaevine yollanmasına, TBMM'nin Saray'a bağlı işlevsiz bir kuruma dönüşmesine seyirci kalmayın. Açıkça anayasaya, temel hak ve özgürlüklere aykırı olan bu hukuksuzluğun iptali için Anayasa Mahkemesi'ne başvurun. Bunun için gerekli imzayı veren 110 milletvekilinden biri olun. Kendi belirlediği bir başbakana bile tahammül edemeyen, yargıya doğrudan direktif vermekte hiç sakınca görmeyen, anayasayı açıkça ve devamlı olarak çiğneyen Saray'ın mutlak iktidar arzusuna yol vermeyin. Tek adam diktası, savaş, ölüm, kin, nefret değil; çoğulculuk, özgürlük, demokrasi ve her şeyden önce Barış istiyoruz!" (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net