Mustafa Hoş beraat etti

Mustafa Hoş beraat etti

BİG Boss kitabının yazarı Mustafa Hoş hakkında Cumhurbaşkanı  Erdoğan’ın arkadaşı HasanYeşildağ’ın açtığı hakaret davasında beraat kararı çıktı. 

Mustafa Hoş’un Erdoğan’ın geçmişini anlattığı kitabı Big Boss kitabında Erdoğan’ın arkadaşı Hasan Yeşildağ’a dair de bilgilerin yer alıyor. Bu bilgilerden rahatsız olan Yeşildağ’ın şikayeti üzerine Hoş hakkında hakaret suçundan 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı. Hoş beraat etti.  

Kitapta Hasan Yeşildağ’ın 1979 yılında Ülkücü Gençlik Derneği Üsküdar Şubesi’nin kurucusu olduğu bilgisine yer verilirken, Yeşildağ’ın Fahrettin Yılmaz isimli bir kişiyi öldürdüğü, bazı soygunlar yaparak cezaevinde yatan ülkücülere yardım ettiği yazıyor. 

Ayrıca kitapta Hasan Yeşildağ’ın Marsilya’daki Ermeni anıtına molotof atan kişi olduğu, Abdi İpekçi cinayetine karıştığı, sonraki süreçte Recep Tayyip Erdoğan ile tanıştığı, ona olan yakınlığını kullanarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden maddi menfaat temin ettiği yer alıyor. (MEDYA SERVİSİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 25 Mayıs 2016 14:50
www.evrensel.net