İzmir’de ilk kutlama Dokuz Eylül’de yapıldı

İzmir’de ilk kutlama Dokuz Eylül’de yapıldı

DEÜ Hastanesi sağlık emekçileri, 1 Mayıs’ı hastane bahçesinde kutladı. Ağırlığı taşeron işçilerden oluşan sağlık emekçileri doktorundan hemşiresine, sağlık teknikerinden asistanına  bir araya gelerek, “Yaşasın 1 Mayıs” pankartı açtı.Taşeron işçiler adına konuşan Serpil Altıncelep, “Birl

Taşeron işçiler adına konuşan Serpil Altıncelep, “Birlikte çalıştığımız tüm kamu emekçileri ile aynı sosyal hak ve iş güvencesine sahip olmak, ay sonu geldiğinde sağa sola borçlanmak zorunda kalmayacağımız bir ücret, yeterli dinlenme ve izin hakkı, işçi sağlığı ve iş güvenliği kurulu oluşturulması taleplerimizle 1 Mayıs’ta alanlarda olacağız” dedi.

SES İşyeri Temsilcisi Sevilay Aydoğdu, 1 Mayıs 2012’yi güvencesiz, kuralsız çalışmanın ve taşeronlaştırmanın yaygınlaştırıldığı koşullarda karşıladıklarını belirterek, “Biz özgürlükten, demokrasiden ve sosyal devletten vazgeçmeyeceğiz. 1 Mayıs’ta alanda bu taleplerimizi Hükümete duyuracağız” dedi.
Hastanedeki kutlamaya katılan Narlıdere Demokrasi Platformu adına bir konuşma yapan  Eğitim-Sen 6 No’lu Şube Başkanı Duran Sınacı da, Narlıdere’nin yerel sorunlarından kentsel dönüşüme değindi.  Kentsel dönüşüm politikası ile kent yoksullarının kentin dışına sürüldüğünü belirten Sınacı, “Konut edinme ve barınma hakkı rafa kaldırılıyor” dedi. (İzmir/EVRENSEL)

www.evrensel.net