29 Nisan 2012 17:57

Haydarpaşa yağmasında son adım

HAYDARPAŞA Tren Garı’na sahip çıkmak için her hafta eylem yapan Haydarpaşa Dayanışması, 13. haftada da toplumsal belleğin yok edilme çabalarına karşı mücadele edeceklerini vurguladı.“Toplum, kent ve çevre için Haydarpaşa dayanışması” pankartının açıldığı eylemde “Haydarpaşa halkındır satılamaz&

Haydarpaşa yağmasında son adım

Paylaş

HAYDARPAŞA Tren Garı’na sahip çıkmak için her hafta eylem yapan Haydarpaşa Dayanışması, 13. haftada da toplumsal belleğin yok edilme çabalarına karşı mücadele edeceklerini vurguladı.

“Toplum, kent ve çevre için Haydarpaşa dayanışması” pankartının açıldığı eylemde “Haydarpaşa halkındır satılamaz”, “Haydarpaşa’dan tren sesi eksilmesin”, “Ulaşım hakkı engellenemez” dövizleri açıldı. Kutup Yıldızı Müzik Grubu’nun da destek verdiği eyleme çok sayıda yurttaş katıldı.

Canlı müzik dinletisinin ardından Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Haşmet Camcı, Haydarpaşa Tren Garı’nın kapatılmasının halkı kandırmak olduğunu söyledi. En son 1 Şubat 2012 tarihinde Haydarpaşa’ya gelen tüm ana hat tren seferlerin sonlandırıldığını hatırlatan Camcı, “Yarın (bugün) itibariyle Pendik-Gebze arası banliyö tren seferlerine de son verecekler. Ve böylece Haydarpaşa’yı trensizleştirerek yağma projelerinin son aşamasına gelmiş olacaklar” dedi. (İSTANBUL)

ÖNCEKİ HABER

Muhsin Ertuğrul’un öğrencilerinden Başbakana yanıt

SONRAKİ HABER

IŞİD, nisan ayında 50 Suriye askerini öldürdü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa