Yerle bir edilen Şırnak’ta yıkımın fotoğrafı

Yerle bir edilen Şırnak’ta yıkımın fotoğrafı

Sokağa çıkma yasağı ilan edilen 14 Mart’tan itibaren tank ve ağır silahlarla bombalanan Şırnak’ta fotoğraflar yıkımın boyutunu gözler önüne serdi.

Sokağa çıkma yasağı ilan edilen 14 Mart’tan itibaren tank ve ağır silahlarla bombalanan Şırnak’ta yıkım devam ediyor. Kentten çekilen fotoğraf ve görüntüler, yıkımın boyutlarını gözler önüne serdi.

Tank ve obüslerle ateş altına alınan Şırnak’ta evler, işyerleri, tarihi mekanlar ve inanç merkezleri de dahil binlerce yapı yerle bir edildi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, 6 Nisan tarihinde yaptığı 23. muhtarlar toplantısında, ‘Gerekirse binaların uzaktan yıkılması yoluna gidilebilir’ sözlerinin ardından saldırılar şiddetlenirken, 12 mahalle bulunan kent merkezinin etrafına konuşlandırılan tank, top ve obüslerle mahalleler neredeyse aralıksız bombalandı. Saldırılar nedeniyle Dicle, Cumhuriyet, İsmetpaşa, Gazipaşa, Yeşilyurt, Yeni ve Bahçelievler Mahallelerindeki yapıların büyük bölümü yerle bir edildi.

YURTTAŞLAR ZORLA KENTTEN ÇIKARILIYOR

Çatışmaların sürdüğü mahallerin dışında kalan Aydınlıkevler, Tekser, Vakıfkent, Gündoğdu ve Şehr-i Nuh (Ömerköy) Mahallelerinde bulunan yüzlerce ev de bombardıman sonucu kullanılamaz hale geldi. Bu mahallelerdeki evlerini terk etmeyen yurttaşlar ise yıkımın rahatça devam etmesi için ‘Operasyon genişliyor’ denilerek, zorla kentten çıkarılıyor. (Şırnak/DİHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER Şırnak