17 Mayıs 2016 13:59

Remziye Bor yaşamını yitirdi

Van'da 28 gün önce evine baskın yapan özel harekat polisleri tarafından vurulan Remziye Bor yaşamını yitirdi.

Remziye Bor yaşamını yitirdi

Paylaş

Van'ın İpekyolu ilçesine bağlı Xaçort Mahallesi'nde 19 Nisan'da evine baskın yapan özel harekat polisleri tarafından vurulan Remziye Bor yaşamını yitirdi.

28 gündür Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakım servisinde uyutulan Bor'un doktorları dün yaptıkları açıklamada, Bor'un boynundaki yaranın enfeksiyon kaptığını ve durumunun kötüye gittiğini aktarmıştı. Servise alındığı ilk günden bu yana solunum yetersizliği de yaşayan Bor'un yarım saat önce yaşamını yitirdiği duyuruldu. Bor'un cenazesinin Yüksekova'ya götürülerek defnedileceği öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Remziye Bor, Van'ın İpekyolu ilçesine bağlı Xaçort Mahallesi'nde 19 Nisan'da evine baskın yapan özel harekat polisleri tarafından vurularak ağır yaralanmıştı. Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Servisi'ne kaldırılan Bor'un vücudunun büyük bir kısmında felç oluşmuş ve bu süre içinde iki kez ameliyat edilmişti. Vurulduğunda 7 buçuk aylık olan bebeği Neval ise 25 Nisan'da sezaryenle alınmıştı. 28 gün boyunca verdiği yaşam mücadelesini kaybeden Bor'u vuran polisler ile ilgili herhangi bir hukuki süreç ise halen başlatılmadı. (Van/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

'Darbeye evet diyenler çocuklarının yüzüne bakamayacak'

SONRAKİ HABER

Yüzlerce geyik öldüren avcıya hapis ve ayda 1 kez Bambi izleme cezası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa