Dündar: Ülkeyi hırsıza uğursuza bırakacak değiliz!

Dündar: Ülkeyi hırsıza uğursuza bırakacak değiliz!

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, iktidara yakın medyada hakkında çıkan 'Yurt dışına kaçtı' haberlerine yanıt verdi.

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, iktidara yakın medyada hakkında çıkan “Yurt dışına kaçtı” haberlerine yanıt verdi. Dündar, gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül ile birlikte İsveç Ulusal Basın Kulübünün kendilerine verdikleri İfade Özgürlüğü Ödülü’nü almak için İsveç’e gittiklerini belirterek, “Bazıları ‘ülkeden kaçtığımızı’ yazmış arkamızdan… Hiç sevinmesinler. Onlarla işimiz henüz bitmedi. Ülkeyi hırsıza, uğursuza bırakacak değiliz” dedi.

Can Dündar köşesinde iddialarla ilgili şöyle yazdı: “Anna Politkovskaya, 2006 yılında öldürülen bir Rus gazeteci... Putin’in Çeçenlere karşı “Kirli Savaş”ını eleştirdiği için hedef olmuştu. İsveç Ulusal Basın Kulübü onun anısına bir “İfade Özgürlüğü Ödülü” koydu. Ve bu prestijli ödülü bu yıl, Erdem Gül ve bana vermeyi kararlaştırdı. İfade özgürlüğü mücadelesinde bunca yazarını kurban vermiş bir gazete için anlamlı bir ödül... Erdem’le bu gece Stockholm’de, İsveç Dışişleri Bakanının da katılacağı bu ödül töreninde olacağız. Bazıları ‘ülkeden kaçtığımızı’ yazmış arkamızdan... Hiç sevinmesinler. Onlarla işimiz henüz bitmedi. Ülkeyi hırsıza, uğursuza bırakacak değiliz.” (MEDYA SERVİSİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 16 Mayıs 2016 17:41
www.evrensel.net
ETİKETLER Can Dündar