29 Nisan 2012 09:09

Osmaniye'de barış ve kardeşlik şöleni

Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Osmaniye İl Meclisi, “Emek, Barış ve Kardeşlik” şöleni düzenledi.İstanbul Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel, BDP Hakkari Milletvekili Adil Kurt ve Sanatçı Ferhat Tunç, Osmaniye Emek Partisi (EMEP) İl Başkanı Ökkeş Nergiz, EMEP il yöneticileri, BDP Osmaniye İl Başkanı Maşallah Ç

Osmaniye'de barış ve kardeşlik şöleni

Paylaş
İbrahim İşler

İstanbul Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel, BDP Hakkari Milletvekili Adil Kurt ve Sanatçı Ferhat Tunç, Osmaniye Emek Partisi (EMEP) İl Başkanı Ökkeş Nergiz, EMEP il yöneticileri, BDP Osmaniye İl Başkanı Maşallah Çetin ve BDP il yöneticilerinin de hazır bulunduğu şölene bin kadar Osmaniyeli katıldı.

1 MAYIS ÇAĞRISI

Şölende konuşan HDK Divan Üyesi ve İstanbul Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel, “1 Mayıs’ın işçilerin, emekçilerin ve ezilen halkların bayramı olduğunu, halkların kardeşliği, işçilerin birliği şiarı ile 1 Mayıs’ta alanlarda olacaklarını söyledi. Tüzel, Osmaniye’de de aynı şiarla 1 Mayıs’ın kutlanması gerektiğini belirtti.

‘ORTAK VATAN ORTAK YAŞAM’

BDP Hakkari Milletvekili Adil Kurt, BDP olarak, ortak vatanda ortak yaşamdan yana olduklarını ifade etti. “Biz Osmaniye’de halkların kardeşliği ve eşitliğini istiyoruz” diyen Kurt, “Halkların birbiriyle sorunu yok. Osmaniye’deki Türk kardeşlerimize çağrımızdır, Türklük üzerinden milliyetçilik yapanlara, rant sağlayanlara müsaade etmeyin” dedi.

HDK Osmaniye İl Meclis Üyesi Necmettin Özkan, HDK olarak çok dilli, çok kültürlü bir yaşamdan yana olduklarını ve her milliyetten, her inançtan emekçilerin birliğini savunduklarını söyledi.

Şölen, Sanatçı Ferhat Tunç’un söylediği barış ve özgürlük türküleriyle son buldu. (Osmaniye/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Minibüs ırmağa uçtu: 4 ölü, 6 kayıp

SONRAKİ HABER

Ürosan Kimya'da işçiler greve çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa