16 Mayıs 2016 01:31

Kars’ta dağ yamacında deniz kabuğu ve kumu!

Kars'ın Akyaka ilçesine bağlı Kalkankale köyünde, Ermenistan sınırının çok yakınındaki bölgede deniz kumu ve deniz kabukları bulundu.

Kars’ta dağ yamacında deniz kabuğu ve kumu!

Paylaş

Kars'ın Akyaka ilçesine bağlı Kalkankale köyünde, Ermenistan sınırının çok yakınındaki bölgede deniz kumu ve deniz kabuklarının görülmesi şaşırttı. Köylülerin ve Ermenistan sınırına 12 kilometre uzaklıktaki bölgeden malzeme taşıyan inşaatçıların bildirmesi üzerine durumdan haberdar olan Akyaka Kaymakamı İbrahim Cengiz, bölgede incelemelerde bulundu.

Kaymakam Cengiz etrafında dere, göl olmamasına rağmen dağ yamacında bulunan kum ve kabuklarla ilgili inceleme başlattığını belirtti. Demirkent Köyü’nden Okan Karaçöp, kum ve kabukları ilk gördüklerinde şaşırdıklarını söyledi. Karaçöp, “Acaba burası daha önceleri deniz ya da göl müydü?’ diye düşünmeye başladık. Burada kamyonlarla kum taşınmış ve hemen yanı başında da deniz kabukları görülmekte. Yaklaşık 10 yıl önce burada dinozor kemikleri de bulunmuştu. Tamamen deniz kumu olan bölge incelendikten sonra çıkacak sonucu merakla bekliyoruz” diye konuştu. (Kars/DHA)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

‘Mide ameliyatı son çare olmalı’

SONRAKİ HABER

Trump'ın Golan Tepeleri açıklamasına tepkiler

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa