15 Mayıs 2016 17:36

Şırnak’ta bombardıman bir can daha aldı

Sokağa çıkma yasağı ve bombardımanın 62. günündeki Şırnak’ta vücuduna şarapnel parçaları isabet eden 22 yaşındaki Ali Sünbül yaşamını yitirdi.

Şırnak’ta bombardıman  bir can daha aldı

Paylaş

Sokağa çıkma yasağı ve bombardımanın 62. günündeki Şırnak’ta vücuduna şarapnel parçaları isabet eden 22 yaşındaki Ali Sünbül yaşamını yitirdi. Ambulans gelmediği için kan kaybından öldüğü belirtilen Sünbül’ün askerden yeni döndüğü öğrenildi.

Dün gece boyunca obüs ve toplarla süren bombardımanda çok sayıda mermi ve şarapnel parçası Bahçelievler Mahallesi’ne bağlı sanayi bölgesinde çadır kuran yurttaşların kaldığı bölgeye isabet etti.

AMBULANS GELMEDİ, KAN KAYBINDAN ÖLDÜ

Gece saat 01.00 sıralarında çadırda uyurken koluna şarapnel parçası isabet eden Ali Sünbül ağır yaralandı. Kan kaybeden Sünbül için 155 polis ve 112 Acil Servis saatlerce aramasına rağmen sabah saat 05.00’e kadar ambulans gelmedi. Sünbül kan kaybından yaşamını yitirdi. Askerden yeni geldiği öğrenilen Sünbül için ambulans öldükten sonra geldi ve cenazesi Şırnak Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Bombardıman nedeniyle ayağından yaralanan Rabia isimli kadın için de gece boyu ambulans gelmedi. Dün sabah saatlerinde Şırnak Devlet Hastanesi’ne kaldırılan kadının durumunun iyi olduğu öğrenildi.

ÇATIŞMALAR ŞİDDETLENDİ

Öte yandan Şırnak’ta 5 ayrı noktada bugün şiddetli çatışmalar yaşandı. Yetkililerin daha önce ‘temizlendi’ dediği Bahçelievler, Yeşilyurt ve Dicle mahallelerinde gün boyu çatışma yaşandı. İsmetpaşa, Yeni, Cumhuriyet ve Gazipaşa mahalleleri de bombalandı. Bu mahallelerdeki çatışmalar da uzun süre devam etti. rdımanın yanı sıra şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Dumanların yükseldiği mahallelerde birçok evin de devlet güçlerince ateşe verildiği bildirildi.

Dün akşam, Emniyet Müdürlüğü, Çakırsöğüt Jandarma Tugayı, Siirt yolu üzerinde karargah olarak kullanılan okullar, Bahçelievler Mahallesi’ndeki Polis Merkezi ve Tekser Mahallesi’ndeki askeriyeye ait lojmanlara eş zamanlı saldırılar düzenlendi. (Şırnak/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Cizre’de yıkıma hız verildi

SONRAKİ HABER

Sennur Sezer’in yaşamı tiyatro sahnesinde: Bir Şiirdir Sennur Sezer

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa