14 Mayıs 2016 08:58

Gıda-İş: Örgütlenmezsek Soma katliamı son olmayacak

Soma Katliamı’nın 2. yıl dönümünde açıklama yapan DİSK/Gıda-İş Sendikası, işçiler örgütlenmediği takdirde işçi katliamlarının süreceğini belirtti.

Gıda-İş: Örgütlenmezsek Soma katliamı son olmayacak

Paylaş

Soma Katliamı’nın 2. yıl dönümünde yazılı açıklama yapan DİSK/Gıda-İş Sendikası, işçiler örgütlenmediği takdirde işçi katliamlarının süreceğini belirtti.

Geçen 2 yıllık süreçte ne sorumluların cezalandırıldığı ne de Hükümetin, işçileri koruyacak uygulamaları hayata geçirdiği ifade edilen açıklamada, “AKP Hükümetinin 14 yıllık iktidarı boyunca tamamen sermaye sınıfının temsilciliğini yaparak hayata geçirdiği işçi düşmanı yasalar, Türkiye işçi sınıfı için ölüm ve kölelik düzeni olmuştur. İş cinayeti ya da meslek hastalığı; her ikisinin de beslendiği ana damar mevcut kapitalist üretim ilişkileridir. Soma Kkatliamı’nın yılda bir kez hatırlanıp üzerinden geçilmemesi için, iş cinayetlerine karşı sürekli ve kesintisiz bir mücadele zorunludur. Birleşelim, sendikalarda örgütlenelim ve işçiler olarak kendi öz taleplerimiz için mücadeleyi yükseltelim!” denildi.

8. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansındaki Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının hatırlatıldığı açıklamada, “Sorumluluğu iş cinayetlerinde hayatını kaybeden işçi kardeşlerimizin üzerine yıkmak tam bir emek düşmanlığıdır” ifadeleri yer aldı. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Telekomünikasyon devi Verizon'da grev 4. haftasında

SONRAKİ HABER

'Trump Erdoğan'a Gülen'in iadesi konusunda 'bir bakacağını' söyledi'

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa