Sancaktepe'de askeri araca saldırı: 1'i ağır 9 yaralı

Sancaktepe'de askeri araca saldırı: 1'i ağır 9 yaralı

Sancaktepe'de askeri aracın geçişi sırasında, park halinde bulunan araç patlatıldı. Patlamada 6'sı asker 3'ü sivil 9 kişi yaralandı.

İstanbul'un Sancaktepe ilçesinde bulunan Samandıra Kışlası Kara Havacılık Alay Komutanlığı'na yaklaşık 300 metre mesafede yol kenarında park halindeki bomba yüklü araç, askeri servis aracının geçişinin hemen sonrasında uzaktan kumanda ile havaya uçuruldu. Olayda 6'sı asker 9 kişi yaralandı. Kolunda ve bacağında ciddi hasar bulunan Dilek Aydın'ın (39) durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Olay saat 16.45 sıralarında meydana geldi. İsmail Hakkı Tunaboylu Kışlası'nda görev yapan askeri personeli taşıyan servis aracının geçişinden yaklaşık 20 metre sonra büyük bir patlama gerçekleşti.

Patlama sonucu Piyade Teğmen Emre Dede, Piyade Üstçavuş İsmail Küçük, Piyade Astsubay Orkun Sert, Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Eray Dinçer, Piyade Uzman Çavuş İbrahim Bulut, Astsubay Erkan Kök, servis şoförü Hasan Demirci ve yoldan geçen 15 yaşındaki S. Ö. hafif şekilde yaralandı. Yaralılar Sancaktepe'deki özel bir hastanede tedavi altına alındı.

Kolunda ve bacağında ciddi hasar bulunan Dilek Aydın (39) ise Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Dilek Aydın'ın hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Tedavi gören yaralılardan Piyade Teğmen Emre Dede, Piyade Üstçavuş İsmail Küçük ve Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Eray Dinçer'in tedbir amacıyla bu gece hastanede kalacağı öğrenildi.

ÇEVREDEKİ BİNALARIN CAMLARI KIRILDI

Patlamanın etkisiyle araçtan alevler yükselirken, çevrede bulunanlar da paniğe kapılarak kaçışmaya başladı. Havaya uçurulan aracın parçaları çevreye dağılırken, servis aracında da büyük hasar meydana geldi. Çevredeki binaların camları da kırıldı. Ayrıca, cadde üzerinde bulunan araçlar da patlama nedeniyle hasar gördü.

Olay üzerine bölgeye çok sayıda polis ve itfaiye ekibi ile ambulans sevk edildi. Bir polis helikopteri de havadan incelemelerde bulundu.

Patlamanın meydana geldiği yer güvenlik şeridiyle çevrilirken, Olay Yeri İnceleme ekibi de uzun süre çevreden delil topladı. İtfaiye, alev alev yanan araca müdahale ederek yangını söndürdü. (HABER MERKEZİ)

PATLATILAN ARAÇ BU HALE GELDİ

Son Düzenlenme Tarihi: 12 Mayıs 2016 21:43
www.evrensel.net
ETİKETLER Sancaktepepatlama