10 Mayıs 2016 21:53

Kaan Müjdeci'nin ‘Iguana Tokyo’ filmi Cannes’a seçildi

Kaan Müjdeci; ikinci uzun metraj film projesi “Iguana Tokyo” ile 69. Cannes Film Festivali’nde Cannes Atölye - Cannes L’Atelier’e seçildi.

Paylaş

İlk uzun metrajlı filmi “Sivas” ile 71. Venedik Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü başta olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası ödüle layık görülen Kaan Müjdeci; ikinci uzun metraj film projesi “Iguana Tokyo” ile 11-22 Mayıs arasında gerçekleşen 69. Cannes Film Festivali’nde Cannes Atölye - Cannes L’Atelier’e seçildi. 

Kaan Müjdeci'nin ikinci uzun metraj film projesi “Iguana Tokyo”; 69. Cannes Film Festivali kapsamında yer alan ve gelecek vaat eden yönetmenlerin seçildiği Cannes Atölye - Cannes L'Atelier'e katılmaya hak kazandı. Daha önce 10. Köprüde Buluşmalar - 34. İstanbul Film Festivali ve Cinelink 2015 21. Saraybosna Film Festivali’nde Ortak Yapım Platformları’na seçilen “Iguana Tokyo”; Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Destekleme Kurulu’dan da 1 milyon TL destek fonu almaya hak kazandı. “Iguana Tokyo”, Cannes Atölye’ye seçilen toplam 15 proje arasında yer alıyor.

Kaan Müjdeci’nin yazıp yönettiği, Almanya-Türkiye ortak yapımı olan “Iguana Tokyo”nun çekimleri Tokyo ve Berlin'de gerçekleştirilecek. Çekimlerinin 2017’de tamamlanması planlanan filmin dili ise Japonca ve İngilizce olacak. Bir bölümünün manga animasyon olarak gerçekleştirileceği uzun metraj kurmaca film olarak çekilecek olan “Iguana Tokyo”yonun kadrosunda Hollywood oyuncuları da yer alacak. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Tecavüzle gündeme geldi, devlet başkanı oldu

SONRAKİ HABER

"Çocuklarımın yüzüne bakabilmek istiyorum"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa