10 Mayıs 2016 19:09

Belediyenin TİS teklifini kabul etmeyen işçiler eylem yaptı

Şişli Belediyesine ait Kent Yol Şirketi ile Genel-İş arasında yapılan TİS görüşmelerinde anlaşmaya varılamaması üzerine işçiler eylem yaptı

Paylaş

Şişli Belediyesine ait Kent Yol Şirketi ile Genel-İş Sendikasının arasında yapılan toplusözleşme görüşmelerinde anlaşmaya varılamaması üzerine, işçiler Şişli Belediyesi önünde eylem yaptı.

Şişli Belediyesinde yetkili sendika olan Genel-İş, taşeron şirket Kent Yol’la toplusözleşme masasına oturdu. Şirket, 48 lira yevmiye alan taşeron işçilerin yevmiyelerinin 55 liraya çıkarılmasını teklif etti. Anlaşmaya varılamaması üzerine Genel-İş üyesi işçiler belediye önünde eylem yaptı. Belediye binası önünde konuşan Genel-İş 3 No’lu Şube Başkanı Zeynel Yiğit, “Bunu kabul etmeyeceğiz ve direneceğiz” dedi.

Öte yandan Kent Yol şirketinin, işçilere dağıttığı bildirilerde, “Her şey güzel giderken, anlaşmaya varılırken anlaşmamak için elinden geleni yapıyor, işçiyi kışkırtıyor” şeklinde Zeynel Yiğit’i hedef gösterdiği belirtildi. İşçiler ise söz konusu bildilerde geçen ifadelere tepki göstererek, “Başkanın yanındayız” dedi. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘İşçi değil köle istiyorlar!’

SONRAKİ HABER

Elazığ’da birçok işçi hasarlı binalarda çalışmak zorunda kalıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...