Altan ve Hakan arasındaki restleşme sertleşerek sürüyor

Altan ve Hakan arasındaki restleşme sertleşerek sürüyor

Bir süredir Ahmet Altan ile Ahmet Hakan arasında Ergenekon üzerinden yürüyen ve çoğu zaman hakarete varan tartışma, restleşmeye dönüştü.

Ergenekon davasında Yargıtay'ın verdiği kararlar ve yerel mahkeme kararlarının geçersiz kılınmasından sonra Ahmet Hakan, yaşananlardan hükümetten çok Cemaati ve Taraf gazetesini sorumlu tutmaya başladı.

Taraf Gazetesinin Eski Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan da bu sözlere sert şekilde cevap verdi ve Ahmet Hakan ile konuyu tartışmak üzere programa çıkmayı önerdi.

Buna karşılık Ahmet Hakan, "restini görüyorum" diyerek Altan'ın talebini kabul ettiğini belirtti, "Ama programa Ergenekon davasında mağdur olanların aileleri de katılacak. Sen de yanında istediğin kişiyi getirebilirsin" diye yazdı.

Ahmet Altan, buna karşılık Ergenekon'un varlığını kanıtlamak için Cumartesi Anneleri'ni getirebileceğini ancak "korkak olmadığı için kimsenin arkasına saklanma" gereği duymadığını, programın teke tek yapılmasında, ağır sözlerle ısrar etti.

Ahmet Hakan bugün verdiği cevapta programa Ergenekon'un varlığını kanıtlamak için Cumartesi Anneleri'nin çağrılamayacağını belirterek, şu satırları kaleme aldı:

"Soruyorum a be mugalatacı soytarı! Ergenekon'un hangi satırında Cumartesi Anneleri geçiyor. Balyoz'un hangi harflerinde failli meçhuller var? Zekeriya Öz gibiler Güneydoğu'da işlenmiş failli meçhul cinayetleri mi ortaya çıkartılar? KCK operasyonları adı altında onlarca seçilmiş Kürt'ün bileklerine plastik kelepçeyi geçirenler senin Fethullahçı tosunların değil miydi?" Yazının devamı...

Ahmet Altan'ın bu satırlara nasıl cevap vereceği merakla bekleniyor. (DİHA)

www.evrensel.net