Fatih Gezer’den ilk albüm Anlarlar mı?

Fatih Gezer’den ilk albüm Anlarlar mı?

Kazova Direnişi ile ilgili çektiği belgesel ve oynadığı oyunlarla adını duyuran Fatih Gezer yeni albümü 'Anlarlar mı?'yı dinleyicileriyle buluştu.

Kazova Direnişi ile ilgili çektiği belgesel ve oynadığı oyunlarla adını duyuran Fatih Gezer 5 şarkılık albümü “Anlarlar mı?” yı dinleyicileriyle buluşturdu...

Uzun yıllarını müziğini içinde geçiren Fatih Gezer, ilk albümü ‘Anlarlar mı?’yı  dinleyicisiyle buluşturdu. Söz ve müzikleri sanatçının kendisine ait olan 5 şarkılık albümde, ‘Şimdi,’ Söyle Canım,’(Düet) ‘Sendendir,’ Anlarlar mı?’ ‘Bu Dünyanın’ eserleri yer alıyor. Her bir eserde Gezer kendine has yorumuyla dinleyenlerini bazen 60’ların Yeşilçam filmlerine bazen de 70’lerin sanat müziğine götürüyor.

Sibel Semerci ile “Söyle Canım” adlı esere yaptığı düet,  kemanın sesiyle dinleyiciyi duygusal anlar götürüyor. Her dönemin izini taşıyan 5 şarkılık “Anlarlar mı?” albümünde ayrıca, Suat Kaya back vokal olarak destek verirken, ilk kez aynı albümde bir araya gelen Ceyhun Kaya, "Şimdi"ye klarnet, "Sendendir" adlı şarkıya da Saksafonu ile eşlik etti. Düzenlemede,  Piyano – Klavye, Akustik-Elektro gitarda ise Barış Yerli imzası yer alıyor. Çektiği belgeseller ve oynadığı oyunlarla da adını duyuran Gezer’in albümü Çınar Müzik etiketiyle yayımlandı.

Beş şarkılık albümle ilgili sanatçı “Herkesin beklentisi 12 şarkılık bir albümdü. İşin gerçeği ben de herkes gibi 12 şarkılık bir albümün daha mantıklı olduğunu düşünüyordum fakat bir albümde 12 şarkı koymak demek şarkılarının bir kısmına yeterli ilgiyi gösteremeyeceğin anlamına geliyordu. 12 şarkıya bir sene kafa yorup bir albüm çıkarmaktansa, beş şarkıya bir sene kafa yorduk” cümlelerle ifade ediyor. (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net