Mersin'de Türk-İş'ten kiralık işçiliğe karşı eylem

Mersin'de Türk-İş'ten kiralık işçiliğe karşı eylem

Türk-İş'e bağlı sendikaların Mersin şubeleri özel istihdam bürosu yasa tasarısının Meclis gündemine gelmesini protesto etti.

Mersin'de Türk-İş kiralık işçiliğe karşı basın açıklaması yaptı. Gündemde bulunan "kiralık işçilik" kanun tasarısına karşı Türk-İş Mersin şubeleri "Özel istihdam büroları kölelik yasasıdır. Geri çekilsin" pankartı ile Özgür Çocuk Parkında basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasını okuyan Türk-İş temsilcisi, Yol-İş Mersin Başkanı İrfan Gültekin, "8 Şubat 2016 günü meclise sevk edilen kanun tasarısı ile ilgili taleplerimizi bilinmektedir. Özel istihdam bürolarının faaliyetlerinin geçici iş ilişkisini de içerecek şekilde genişleştirilmesi çalışma hayatını çıkmaza soracaktır" dedi.

"İşçilerin çalışma şartlarını daha güvencesiz hale getirecek, aileleriyle birlikte yaşama şartları daha da kötüleştirecek bu yanlıştan dönülmelidir" diyen Gültekin, gündeme getirilmek istenen ve hak kayıplarına yol açacak hiçbir düzenlemeyi kabul etmeyeceklerinin altını çizdi. (Mersin/EVRENSEL)

www.evrensel.net