05 Mayıs 2016 11:21

Fatih Koparan: Turist değilim, kendi kitabımı yazıyorum

‘Gezgin olmak ya da seyahat etmek benim için hayatın anlamı’ diyen Fatih Koparan, gezilerinde yeni tanıştığı insanları, yerleri, tatları fotoğrafladı.

Fatih Koparan: Turist değilim, kendi kitabımı yazıyorum

Paylaş

Fatih KOPARAN

Bir Afrika kabilesini, Borneo’daki orangutanları, kutup dairesinde kuzey ışıklarını televizyondan izlemek, başkalarının hayat hikayesini okumak yerine kendi belgeselimi çekmeye, kendi kitabımı yazmaya karar verdim ve hâlâ kitabımın ortasındayım. Sıfatlara pek takılmıyorum. İnsanlar nasıl adlandırmak istiyorlarsa öyle adlandırabilirler ama kesinlikle turist değilim.

Paket turlarla seyahat etmiyorum, görebileceğimi maksimuma çıkartmak için karayolu ile seyahat ediyorum. Yerli halkın arasına karışıp, kültürlerini inceliyorum ve fotoğraflarla belgeliyorum. Gezgin olmak ya da seyahat etmek benim için hayatın anlamı.

Bilgi açlığını gidermek için en iyi yol ya da benim tercih ettiğim yol. Seyahat etmek özgür olmanın, kendini bulmanın en kestirme yolu. Yeni insanlarla tanışmak, her gün farklı bir yerde uyanmak, yeni yerler, yeni tatlar keşfetmekten daha güzel ne olabilir?

Tvvitter: @fhcooperan

ÖNCEKİ HABER

TGC, Meslek İlkelerini İzleme Komisyonu'nu belirledi

SONRAKİ HABER

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç PFDK'ya sevk edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa