27 Nisan 2012 13:03

2. Abdülkadir Bulut Şiir Ödülü için başvurular sürüyor

ÇAĞDAŞ Şair ve Yazarlar Derneğinin,  Şair Abdülkadir Bulut adına verdiği ödülün bu yıl ikincisi düzenleniyor. Ödüle 1 Ocak 2011 - 31 Aralık 2011 tarihleri arasında yayımlanmış şiir kitabı ya da kitap oylumunda altışar adet dosya ile başvurulabiliyor.Ödülün Seçici Kurulu; Hüseyin Atabaş, Ali F.Bilir,

2. Abdülkadir Bulut Şiir Ödülü için başvurular sürüyor

Paylaş

ÇAĞDAŞ Şair ve Yazarlar Derneğinin,  Şair Abdülkadir Bulut adına verdiği ödülün bu yıl ikincisi düzenleniyor. Ödüle 1 Ocak 2011 - 31 Aralık 2011 tarihleri arasında yayımlanmış şiir kitabı ya da kitap oylumunda altışar adet dosya ile başvurulabiliyor.
Ödülün Seçici Kurulu; Hüseyin Atabaş, Ali F.Bilir, M.Mahzun Doğan, Gülsüm Cengiz, Fadıl Oktay, ve Aydan Yalçın’dan oluşuyor. Abdulkadir Bulut ödülünü kazanana 500 TL , ‘Övgüye Değer Eser’ sahibine  250 TL ve ayrıca Abdülkadir BULUT’un E yayınevinden çıkan kitapları (Ülkemin Şiir Atlası, Sevgi Sözleri, Kasabalı Lorca) + plaket olarak belirlenmiş. Ödüle son katılım tarihi ise 10 Mayıs.  Katılımcılar özgeçmişleri ve iletişim bilgileriyle birlikte kitap ya da şiir dosyalarını; Aydan Yalçın, Batısitesi Mah. Güvengir Merkez Sitesi. 12. Cadde. 5. Blok No:1  Batıkent / Ankara adresine posta ya da kargo yoluyla ulaştırmaları gerekiyor. Sonuçlar 10 Temmuzda açıklanacak, ödül tören ise şairin ölüm yıldönümü olan 7 Ağustosta memleketi Anamur’da gerçekleşecek. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Cannes Film Festivali jürisi belli oldu

SONRAKİ HABER

Veriler "ekonomide toparlanma yok" diyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa