03 Mayıs 2016 21:46

Çocuklara uçurtma şenliği

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin çocuklara yönelik düzenlediği gezi etkinliklerine katılan 275 çocuk uçurtma şenliğinde doyasıya eğlendi.

Çocuklara uçurtma şenliği

Paylaş

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocuklara yönelik düzenlediği gezi etkinliklerine katılan 275 çocuk uçurtma şenliğinde doyasıya eğlendi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Kreş ve Çocuk Hizmetleri Şubesi Müdürlüğünün, çocuklara yönelik düzenlediği gezi etkinlikleri devam ediyor. Medland Lunapark ve On Gözlü Köprü’deki uçurtma şenliklerinin ardından çocuklar, hafta sonu Newroz Parkı’ndaki Uçurtma Şenliği’nde buluştu.

Zarokistanlardan (Oyun Odaları) yararlanan 3-6 yaş aralığındaki 200 çocuk, eğitmenleri ve aileleri refakatinde Newroz Parkı’nda uçurtma şenliğinde eğlendiler.

Program kapsamında ayrıca Eğil ilçesinin tarihi mekanlarına gezi düzenlendi. Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda bir araya gelen 7 ve 8. sınıf öğrencisi 75 çocuk, eğitmenler eşliğinde iki otobüsle Eğil ilçesine giderek, ilçenin tarihi ve turistik mekanlarını gezdi. Daha sonra Dicle Barajı’nda feribot gezisi yapan çocuklar, öğle yemeğinin ardından Diyarbakır’a döndü. (DİYARBAKIR)

ÖNCEKİ HABER

CHP, Elazığ'da altı yıllık çalışanını işten attı

SONRAKİ HABER

CHP'li Gürer: Taşeron ve geçici işçilere kadro verilmeli

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa