27 Nisan 2012 05:18

KESK’ten darbe destekçiliği suçlamasına yanıt

KESK yaptığı yazılı açıklamayla, ‘28 Şubat sürecini desteklediği’ yönündeki iddialara yanıt verdi. Yürütme Kurulu imzalı açıklamada, “KESK’i ‘darbe destekçiliği’ ile itham etmeye kalkmak hiç kimsenin haddine değildir” denildi.‘SÖYLENENLER LAFI GÜZAFTIR’A&

KESK’ten darbe destekçiliği suçlamasına yanıt

Paylaş

KESK yaptığı yazılı açıklamayla, ‘28 Şubat sürecini desteklediği’ yönündeki iddialara yanıt verdi. Yürütme Kurulu imzalı açıklamada, “KESK’i ‘darbe destekçiliği’ ile itham etmeye kalkmak hiç kimsenin haddine değildir” denildi.

‘SÖYLENENLER LAFI GÜZAFTIR’

Açıklamada şunlar kaydedildi: “Bizi ve yıllardır kararlılıkla yürüttüğü onurlu mücadelemizi çok iyi bilen kamuoyu, darbelerin asıl hedefinin KESK’in sürdürücüsü olmaktan gurur duyduğu gelenek olduğunun da ayrımındadır. Bu temel gerçekliğin üzerinden atlayarak yapılan değerlendirmeler deyim yerindeyse lafı güzaftır. Çünkü bugün darbelerin ürünü olanların yanı sıra darbe karşıtı postuna bürünenlerin 12 Eylül ve 28 Şubat darbeleri sürecinde aldıkları pozisyonlar ortadadır. Başta bu çevreler olmak üzere, KESK’i “darbe destekçiliği” gibi ağır bir ithamla suçlamaya kalkmak hiç kimsenin haddine değildir.” (ANKARA)

ÖNCEKİ HABER

Türker, 'resmen' MGK'ye atandı

SONRAKİ HABER

Ürosan Kimya'da işçiler greve çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa