27 Nisan 2012 08:44

28 Şubat'ta 9 tutuklama daha

Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği tarafından yürütülen 28 Şubat soruşturmasının 3. dalgasında gözaltına alınan ve aralarında eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Fevzi Türkeri'nin de bulunduğu 9 asker tutuklandı.Özel Yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği tarafından 28 Şubat sürecine ilişkin y&uu

28 Şubat'ta 9 tutuklama daha

Paylaş

Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği tarafından yürütülen 28 Şubat soruşturmasının 3. dalgasında gözaltına alınan ve aralarında eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Fevzi Türkeri'nin de bulunduğu 9 asker tutuklandı.

Özel Yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği tarafından 28 Şubat sürecine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Fevzi Türkeri ile birlikte tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edilen 10 muvazzaf askerin işlemleri gece geç saatlere kadar sürdü. Yaklaşık 14 saat süren mahkeme işlemlerinin ardından Albay Mehmet Aygüner ile emekli Astsubay Şeref Kavalalı mahkeme tarafından serbest bırakılırken, eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Fevzi Türkeri, emekli Korgeneral Yıldırım Türker, Tuğgeneral Lokman Ekinci, Tuğgeneral İsmail Hakkı Önder, Albay Yahya Kemal Yakışkan, Albay Mustafa Köseoğlu, Albay Mehmet Haşimoğlu, Albay Atilla Kurtay ve Astsubay Adem Demir ise tutuklandı.

Tutuklanan emekli askerler; Sincan Cezaevi'ne muvazzaf askerler ise Mamak Askeri Cezaevi'ne götürüldü. (ANKARA)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

2 işçiye mezar olan tesis ruhsatsız çıktı

SONRAKİ HABER

Rezidansın 9. katından düşen kadının itilerek öldürüldüğü iddia edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa