01 Mayıs 2016 12:39

Mersin’de 1 Mayıs, yürüyüşsüz kutlanacak

Mersin’de saat 17.00’de Cumhuriyet Meydanında kutlanacak 1 Mayıs mitingi öncesi hazırlıklar devam ederken, güvenlik önlemleri artırıldı.

Mersin’de 1 Mayıs, yürüyüşsüz kutlanacak

Paylaş

Mersin’de saat 17.00’de Cumhuriyet  Meydanında kutlanacak 1 Mayıs mitingi öncesi hazırlıklar devam ederken, güvenlik önlemleri artırıldı.

Daha önce tertip komitesinin aldığı karar gereği sendikalar ve siyasi partiler kendi binaları önünden toplanıp yürüyüşle miting alanına gidecekti. Antep’te bombalı araç saldırısı ve saldırı istihbaratı üzerine sendika ve siyasi partilerin yürüyüşü iptal edildi.

Başta miting alanı ve birçok sendika ve siyasi parti binasının olduğu Özgür Çocuk Parkı etrafında yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Mitingin yapılacağı alanda ise, hazırlıklar devam ediyor. Platformun kurulduğu miting alanı polis barikatları ile çevrilirken, miting alanına giden yollar da polis tarafından ablukaya alınmış durumda. Polis birçok sendika ve siyasi partinin bulunduğu caddelerle miting alanının bulunduğu Atatürk Caddesi üzerindeki tüm araçları çekerek, güvenlik önlemleri aldı. (Mersin/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Hak-İş 1 Mayıs'ı Sakarya'da kutluyor

SONRAKİ HABER

Celal Şengör: Elin dangalağına organ verip onu yaşatmanın anlamı yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa