01 Mayıs 2016 09:21
Son Düzenlenme Tarihi: 01 Mayıs 2016 10:49

Türk İş, Kazancı Yokuşu'na karanfil bıraktı

Türk-İş heyeti saat 08.30 sıralarında Taksim'de Kazancı yokuşuna karanfil bıraktı. '77 katliamında yaşamını yitirenler için saygı duruşunda bulunuldu.

Türk İş, Kazancı Yokuşu'na karanfil bıraktı

Paylaş

Türk İş İstanbul Bölge Temsilciliği üyeleri, 1 Mayıs 1977 katliamında hayatını kaybedenleri anmak için saygı duruşunda bulundu, Taksim Kazancı Yokuşu’na karanfil bıraktı.

Kazancı Yokuşu’na gelen Türk İş üyeleri adına yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Tam 39 yıl geçti. Aradan geçen bunca yıla rağmen bu cinayetin failleri bulunmadı. Ülkemizde kardeş kavgasını körüklenmek için onlarca cinayet işlendi. Karanlık güçler hiç boş durmadı. Bugün de o karanlık güçlerin senaryolarını izliyoruz. Her gün şehit veriyoruz. Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Ülkemizde alçakça işlenen bütün cinayetlerin aydınlanmasını, Türkiye’nin aydınlık geleceğine sıkılmış kurşunların, patlayan bombaların son bulmasını istiyoruz. Haklarımızı özgürce kullandığımız, bayramımızı özgürce bir ülkede yaşamak istiyoruz. İnsan gibi çalışıp, insan gibi yaşamak istiyoruz. Bunun için mücadelemizi kararlı bir şekilde sürdürmek istiyoruz. Yaşasın 1 Mayıs, yaşasın birliğimiz, beraberliğimiz! 1 Mayıs 1977 katliamını kınıyor, hayatını kaybedenleri rahmetle anıyoruz.”

Açıklamanın ardından Türk İş üyeleri bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Ardından grup, Kazancı Yokuşu’na karanfil bırakıp çelenk koymak için Cumhuriyet Anıtı’na yürüdü. (İSTANBUL)

ÖNCEKİ HABER

Nusaybin'de roketatarlı saldırı: 3 asker yaşamını yitirdi

SONRAKİ HABER

Nijerya'da göçün sebebi yoksulluk ve işsizlik

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa