Parasız, bilimsel eğitim talebiyle

Parasız, bilimsel eğitim talebiyle

1 Mayıs yaklaşırken Kartal Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Öğrenci Temsilcisi Merdan Şahin ve okul öğrencilerinden Aziz Yalçın ile bir araya geldik.

Merve İLHAN
İstanbul/Kartal

1 Mayıs’a doğru yaklaşırken Kartal Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Öğrenci Temsilcisi Merdan Şahin ve okul öğrencilerinden Aziz Yalçın ile bir araya geldik. 

ÖTK’nın her öğrencinin sorunlarını dile getirdiği ve doğal üyesi olduğu bir platform olduğunu dile getiren Merdan Şahin, öğrencilerin taleplerini belirlemek üzere anket çalışması yaptıklarını anlattı. Anketlerden öğrencilerin yeşillikten yoksun bir okul bahçesi olması, kültürel ve sosyal etkinliklerin zayıflığı, kantin fiyatlarının yüksekliği ve laboratuvarların kullanılmaması gibi sorunların öne çıktığını ifade eden Şahin, parasız, bilimsel, nitelikli, kültürel ve sosyal aktivitelerini sağlandığı bir eğitim istediklerini söyledi. 1 Mayıs’a da çağrı yapan Şahin, “Parasız, bilimsel, demokratik eğitim talebimizi 1 Mayıs’ta alanlarda haykıracağız” dedi. Aziz Yalçın 11. sınıf öğrencisi. Yaşadıkları sıkıntıların görmezden gelindiğini dile getiren Yalçın, ÖTK’nin yaptığı çalışmaların bu sorunun giderilmesi için bir adım olduğunu söyledi. Yalçın talepleri dikkate alınana ve gerçekleşene kadar mücadele etmeye devam edeceklerini bildirdi. 

www.evrensel.net