'2 işçi Kürtçe konuştuğu için saldırıya uğradı' iddiası

'2 işçi Kürtçe konuştuğu için saldırıya uğradı' iddiası

Uşak'ta 2 inşaat işçisinin Kürtçe konuştukları için bıçaklı saldırıya uğradığı iddia edildi. İşçiler 5 gündür yoğun bakımda, saldırganlar ise serbest.

Uşak'ta inşaat işçiliği yapan Eren Sömer (26) ve Ufuk Çelik'in (28), kentin en işlek caddelerinden biri olan İsmetpaşa Caddesi üzerinde Uşak Valiliği'nin hemen karşısında bulunan parkta Kürtçe konuşarak sohbet ettikleri için bıçaklı saldırıya uğradıkları iddia edildi.

Parkta Kürtçe konuştukları belirtilen 2 işçinin özel güvenlik tarafından "Burada oturamazsınız" denilerek uyarıldığı belirtildi. İki kişi oturmakta ısrar edince, gelen polisler tarafından kimlik kontrolü yapıldı. GBT'leri temiz çıkan yurttaşlar, kısa bir süre sonra parktan ayrılınca 3 kişi tarafından bıçaklı saldırıya uğradı.

Eren Sömer, boynundan, karnından ve göğsünden olmak üzere 4 bıçak darbesi alırken, Çelik ise, sırtından ve karnından 2 bıçak darbesi ile yaralandı. Hastaneye kaldırılarak yoğun bakıma alınan Çelik ve Sömer'in hayati tehlikeleri devam ediyor.

Aileler bilgi almak amacıya gittiği Emniyet Müdürlüğü'nde, ilk olarak saldırganların alkolsüz oldukları bilgisi verilirken, ertesi gün ise, "İki taraf da alkollüydü. Saldırganları da tutukladık" denildi. Ancak iki kişinin hayati tehlikesi devam etmesine rağmen saldırganlar denetimli serbestlik şartı ile serbest bırakıldı.

Sömer'in babası Zeki Sömer, bunun organize bir iş olduğunu söyleyerek, "Bunu saldırganların serbest bırakılmasından anlıyoruz. Güvenliğimizden endişe ettiğimiz için hastane dışına bile çıkamıyoruz" diye konuştu. (Uşak/DİHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER UşakKürtçe