Vali

Vali'den anlamsız 1 Mayıs tehdidi

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, gazetecilerin 1 Mayıs hazırlıklarına ilişkin sorularını yanıtladı.1 Mayıs’ın anlamına uygun bir şekilde kutlanmasını önemsediklerini savunan Mutlu, “İstanbul’umuzla ilgili de 1 Mayıs kutlamalarının genelde talep edildiği yer Taksim Meydanıdır, bu konuyla ilgili olarak da gerekli izni vereceğiz” di

1 Mayıs’ın anlamına uygun bir şekilde kutlanmasını önemsediklerini savunan Mutlu, “İstanbul’umuzla ilgili de 1 Mayıs kutlamalarının genelde talep edildiği yer Taksim Meydanıdır, bu konuyla ilgili olarak da gerekli izni vereceğiz” diye konuştu.

Mutlu, konuşmasının devamında “Yalnız şunu özellikle belirtiyorum, 1 Mayıs’ta Taksim Meydanında emekçilerimizin ve işçi kardeşlerimizin bu özel gününde, Taksim Meydanında milletimizin üzüntüsüne sebebiyet verecek, milli hassasiyetlerimizi rencide edecek, Taksim’de anıt çevresinde ve anıtta birtakım olumsuz ve bizleri rahatsız edecek görüntüler verildiği takdirde, bundan sonra açık söylüyorum, Taksim’de kutlama konusunda yeni bir karar alabilirim. Yanlış bir hareketi, bir saygısızlığı, münferit kişilerin dahi saygısızlık yaptığını görürsem, bundan sonrasıyla ilgili bu tedbirleri almayan ve bana müracaat eden ilgililer nezdinde hem işlem yaparım”dedi.

Mutlu, “Aldığımız güvenlik tedbirlerine, koruma tedbirlerine karşılık meydanda en ufak bir sıkıntı yaşanırsa, Taksim dışında başka yerlere izin vermeye başlarım. Bir daha Taksim’e de karşılığı ne olursa olsun izin vermem” diye konuştu. (İSTANBUL)

www.evrensel.net