Halaya ‘Zina’  diyen öğretmene ödül gibi tayin

Halaya ‘Zina’ diyen öğretmene ödül gibi tayin

Halk oyunları için “Zina” değerlendirmesi yapan Müdür Yardımcısı Nevzat Turan, başka bir okula yine aynı görevle atandı.

Malatya’da Gazi Anadolu Lisesinde, halk oyunları için “Zina” değerlendirmesi yapan Okul Müdür Yardımcısı Nevzat Turan, başka bir okula yine müdür yardımcısı olarak atandı. CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “Bu müdür yardımcısını daha merkezde bir okula müdür yardımcısı yapmışlar. Yani terfi ettirmişler. Yazıklar olsun” dedi.

Turan, sosyal medya hesabında, “Allah aşkına şu güzelim memleketimizin hangi yöresinde böyle kızlı erkekli halk oyunu maalesef gençlerimize çocuklarımıza halk oyunları adı altında ‘Halt’ oyunları oynatılıyor. Hangi baba 16-17 yaşındaki kızının elini bir erkeğin diz dize göz göze sarmaş dolaş halk oyunu oynamasını ister. Namusu için cinayet işleyen baba, buna izin verir mi? İslam da ki zina mevzusunu iyi okumalı ey ana babalar” yazısını paylaşmıştı. Bu paylaşımın ardından tepkiler alan Nevzat Turan hakkında, idari soruşturma başlatılmıştı. Malatya Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, idari tedbir olarak Nevzat Turan’ın, Yeşilyurt ilçesinde başka bir okula yine Müdür Yardımcısı olarak görevlendirildiğini, soruşturmanın devam ettiğini söyledi. (Malatya/DHA)

www.evrensel.net