İzmir’de sanayi havzaları ve ilçelerde 1 Mayıs kutlamaları

İzmir’de sanayi havzaları ve ilçelerde 1 Mayıs kutlamaları

İşçilerin Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü 1 Mayıs, İzmir’de çok sayıda işyeri, sanayi bölgesi ve ilçede kutlanacak

İzmir’in önemli sanayi havzalarından olan Torbalı Ayrancılar'da, Süperpak, Form Mukavva, Sepiciler Deri, Yatsan gibi örgütlü işyerlerinden işçilerin öncülüğünde 1 Mayıs günü saat 10.00'da eski belediyenin önünden yürüyüş yapılacak. 

Kemalpaşa’da Retik Metal'de Cuma günü iş çıkışı işyeri temsilcisi bildiri okuyacak.

Aliağa’da 1 Mayıs günü sabah saatlerinde Petrol-İş Sendikası önünde toplanacak olan Petrol-İş Aliağa Şubesi, Genel-İş, Eğitim Sen’in aralarında olduğu Aliağa Demokrasi Platformu bileşenleri Demokrasi Meydanı’na yürüyecek. 

Çiğli Organize Sanayi Bölgesi’nde direnişte olan Dostcam işçileri, diğer örgütlü işçilerin katılımıyla Cuma 15.00’te fabrika önünde kutlama yapacak. 

1 Mayıs günü sabah Çiğli’de belediye önünde toplanılacak. 

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesinde SES İşyeri Temsilciliği, Eğitim Sen ve Sağlık İşçileri Sendikası’nın ortak çağrısıyla 29 Nisan Cuma günü Saat 12.15’de Poliklinik girişinde toplanılarak, klinikler girişine yürünecek. Sendika Temsilcilikleri dün de hastane yemekhanesi önünde masa açarak, 1 Mayıs’a çağrı yaptı.   

Bergama’da sendikalar, dernekler, odalar, baro temsilciliği ile bazı siyasi partiler, Cumartesi günü 15.30’da, Kapalı Spor Salonu yanında toplanarak, Cumhuriyet Meydanı’na yürüyecek. 1 Mayıs kutlaması için ilçenin belli başlı yerlerine, “Emek, Barış, Demokrasi” yazılı pankart asıldı. Dört bin bildiri dağıtıldı ve belediye önüne stant kuruldu. 

Dikili’de Emek ve Demokrasi güçleri 12.30’da Nazım Hikmet Parkı’nda toplanacak. 

Karşıyaka’da Eğitim Sen üyeleri ve Belediye işçilerinin de katılımıyla Belediye önünde 10.00’da toplanılarak iskeleye yürünecek. 

Narlıdere Demokrasi Platformu bileşenleri de 10.00'da Demokrasi Meydanı’nda toplanacak.   Belediye işçileri, KESK’e bağlı sendikalara üye kamu emekçileri, siyasi partiler ve dernekler Bornova’da saat 10.00'da Cumhuriyet Meydanı’nda, Buca’da da yine 10.00’da Buca Belediyesi önünde toplanarak yürüyüş ve kutlama yapacak. (İzmir/EVRENSEL)

www.evrensel.net
ETİKETLER İzmir1 Mayıs