Akdeniz Üniversitesinde  ülkücü saldırı

Akdeniz Üniversitesinde ülkücü saldırı

Akdeniz Üniversitesinde 1 Mayıs afişlerini sökmek isteyen bir grup ülkücü, kendilerine engel olmak isteyen öğrencilere saldırıp yaraladı.

Mahir DOĞAN
Antalya

Akdeniz Üniversitesinde dün akşam 17.00 sıralarında 1 Mayıs afişlerini sökmek isteyen bir grup ülkücü, kendilerine engel olmak isteyen devrimci öğrencilere saldırarak 2 öğrenciyi yaraladı.

Üniversitede bulunan bir görgü tanığının gazetemize verdiği  bilgiye göre, Akdeniz Üniversitesi Merkez Olbia Çarşısına asılan 1 Mayıs afişlerini sökmek için toplanan Ülkücü grubun Olbia çarşısına gelerek afişleri sökmek istemesi üzerine, orada bulunan Devrimci öğrenciler gruba müdahale etmek istemiş, Bunun üzerine ülkücü grubun saldırısı sırasında 2 devrimci kadın öğrenci yaralanarak, Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. 

Okula çevik kuvet polisi ile tomalar sevkedilirken, Akşam üzeri üniversitenin kültür kapısından çıkarak evine giden bir öğrenciye yapılan bıçaklı saldırıda bir devrimci öğrenci kolundan yaralanarak üniversite hastanesine kaldırılmış ve burada tedavisi sürmekte.

Dün yaşanan saldırılar sonrası saldırgan gruptan kimsenin gözaltında olmaması ise dikkat çekici.Bugün ise üniversite içerisinde öğrencilerin gergin bekleyişi sürüyor.

 

www.evrensel.net