Dersim’de AKP’nin dokunulmazlık oyununa tepki

Dersim’de AKP’nin dokunulmazlık oyununa tepki

Dersim’de bir araya gelen siyasi parti ve demokratik kitle örgütleri yarın Meclis Komisyonu’nda görüşülecek olan dokunulmazlıklarla ilgili eylem yaptı

Kemal ÖZER
Dersim

Dersim’de Sanat Sokağı’nda bir araya gelen siyasi parti ve demokratik kitle örgütleri yarın Meclis Komisyonu’nda görüşülecek olan dokunulmazlıkların kaldırılması konusuna ilişkin eylem yaptı. 

Eylemde konuşan HDP İl Başkanı Aslan Çağ, dokunulmazlıkları kaldırma girişiminin demokratik siyaset alanını kullanılmaz hale getirme çabası olduğunu söyledi. AKP’nin HDP ve dostlarını tehdit olarak gösterdiğini ve dokunulmazlıkları kaldırarak partiyi siyasetin dışına itmeye çalıştığını vurgulayan Çağ, “HDP’yi yeni anayasa tartışmalarından uzak tutarak, AKP-Saray anayasasını oldu bitiye getirerek hayata geçirmeyi hedefliyor. Bunlar arızalı demokrasinin tamamen berhava edilmesinin adımları olacaktır. 7 Haziran sonrasında adım adım uygulamaya konan darbe sürecinin Meclis’te AKP, MHP, CHP işbirliğiyle geliştirilmesi Türkiye’nin geleceğini ipotek altına alma girişimidir” şeklinde konuştu. (Dersim/EVRENSEL)

www.evrensel.net