Erdoğan: Laikliği müzakere etmek gündem değiştirme gayreti

Erdoğan: Laikliği müzakere etmek gündem değiştirme gayreti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın 'Laiklik yeni anayasada yer almamalı' sözlerini değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın "Laiklik yeni anayasada yer almamalı" sözlerini Hırvatistan'daki basın toplantısında değerlendirdi.

Erdoğan, "Meclis başkanımız kendi kanaatlerini ortaya koymuştur, düşüncelerini ortaya koymuştur. Devlet tüm inanç gruplarına eşit mesafededir, laiklik budur. Laiklik konusunu müzakere etmek ülkemizin gündemini değiştirme gayretidir" dedi.

Erdoğan'ın sözleri şöyle:

"Meclis Başkanımız anayasa tartışmaları bağlamında kendi kanaatlerini ortaya koymuştur. Şahsımla ilgiliyse benim ta başbakanlığımın başından itibaren bu konudaki düşüncelerim bellidir. Hele hele Mısır’da yaptığım konuşma çok önemli. Kurucusu olduğum partinin programında bu çok açık net yer almaktadır. Devlet, tüm inanç gruplarına inançlarını yaşama konusunda eşit mesafededir. Partimizi kurduğumuz zaman tüm dünyadaki laik sistemleri inceleyerek, bizler partimizin bu konudaki anlayışını yerleştirdik. Cumhurbaşkanlığı adaylığımda da bunlar var. Bu konuda müzakere ülkemizin gündemini değiştirme gayretinden farklı bir şey değildir." (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 26 Nisan 2016 21:11
www.evrensel.net
ETİKETLER laiklik