Darıca’da HDK Meclisi kuruldu

Darıca’da HDK Meclisi kuruldu

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde bir araya gelen HDK bileşenleri gerçekleştirdikleri bir toplantıyla HDK Meclisi’ni oluşturdu.Geniş katılımlı bir halk toplantısı için günlerdir çalışmalar yürüten HDK üyeleri, polisin toplantının yapılacağı kahvehane sahibini sorguya çekmesine ve toplantıyla ilgili sorun ç

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde bir araya gelen HDK bileşenleri gerçekleştirdikleri bir toplantıyla HDK Meclisi’ni oluşturdu.
Geniş katılımlı bir halk toplantısı için günlerdir çalışmalar yürüten HDK üyeleri, polisin toplantının yapılacağı kahvehane sahibini sorguya çekmesine ve toplantıyla ilgili sorun çıkarmasına da tepki gösterdi.

Engellemeler nedeniyle Emek Partisi Darıca İlçe Örgütünde gerçekleştirilen buluşmada, hükümetin  saldırgan politikalarına karşı yerelde daha güçlü ve birleşik bir mücadelenin örülmesi için çalışmalar yapılması planlandı. 1 Mayıs ve 6 Mayıs çalışmalarında HDK olarak ortak hareket edilmesinin de konuşulduğu toplantıda ayrıca engellemeler nedeniyle bir araya gelinemeyen yöre dernekleriyle de ayrı bir toplantının yapılmasına karar verildi.
(Kocaeli/EVRENSEL)

www.evrensel.net