Irkçılardan idam pankartı!

Irkçılardan idam pankartı!

Eskişehir'de ırkçı grup, boynuna ip geçirilmiş maketi ve 'PKK'lı akademisyene, çalışana, öğrenciye idam' pankartını çevre yoluna astı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP hükümeti, toplumun barış isteyen kesimlerini sürekli hedef gösterirken bu söylemler ırkçı grupları da harekete geçiriyor.

Eskişehir'de "Genç Atsızcılar" adlı ırkçı grup boynuna ip geçirilmiş ve etek giydirilmiş insan maketini çevre yolundaki trafik işaret levhalarının bulunduğu yere astı. Maketin yanında da "PKK'lı akademisyene, çalışana, öğrenciye idam" yazısı yer aldı.

Irkçıların maketi, Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü karşısı Havacılık müzesi önündeki çevre yolunda saat 01.00 sıralarında görüldü.

DHA'nın haberine göre Genç Atsızlar ESOGÜ' yazılı pankartı gören araç sürücüleri 155 Polis İmdat hattını arayarak ihbarda bulundu. Olay yerine gelen bomba uzmanı yaptığı incelemenin ardından Büyükşehir Belediyesi İtfaiye aracının merdivenli bölümüne binerek önce pankartı ardından da maketi aşağıya indirdi.

Maket ve pankart Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Maket ve pankartı asan kişileri belirlemek için çalışma başlatıldı. (ESKİŞEHİR)

www.evrensel.net
ETİKETLER ırkçılık