Prince için mor yağmur

Prince için mor yağmur

Prince için şimdi Amerika’da bütün anıtlar mor ışıkla yanıyor. ABD genelinde binalar, gazeteler ve web siteleri onun için mor renge büründü

“Bugün burada hayat denen şeyi bitirmek için toplandık” diyordu 1984 yapımı ‘Purple Rain’in (Mor Yağmur) giriş sahnesinde Prince. Soul, funk ve R&B efsanesi Prince, tam da dediği gibi hayat denen şeyi bitirdi. Haberin ardından hayranları sanatçının evinin önünde toplanmaya başladı. ABD genelinde binalar, gazete ön sayfaları ve web siteleri onun onuruna mor renge büründü. Prince için şimdi Amerika’da bütün anıtlar mor ışıkla yanıyor. 

Tam adı Prince Rogers Nelson olan şarkıcı önceki gün Minnesota’daki evinde ölü bulundu. K ariyerinde yedi Grammy Ödülü bulunan Prince’in ölüm sebebi henüz açıklanmadı. 

“Purple Rain”, “Little Red Corvette”, “Diamonds And Pearls” ve “When Doves Cry” gibi hit şarkılara imza atan Prince’in geçtiğimiz hafta verdiği konserlerde kendini kötü hissettiği ve Minnesota’ya dönerken uçak yolculuğunda durumunun ciddileştiği belirtildi. Prince, kariyeri boyunca sayısız hit şarkıya imza atmış, güçlü sesi, müzik bilgisi ve besteci kimliğiyle öne çıkmıştı.

Son albümü HITnRUN Phase Two’yu Aralık 2015’te çıkarmış olan Prince, geçtiğimiz haftaya kadar turnedeydi.

Müzik dünyasından da isimler üzüntülerini ve başsağlığı mesajlarını internet üzerinden paylaşıyor.

Madonna: Prince dünyayı değiştiren bir vizyonerdi.

Aretha Franklin: Çok büyük bir acı. Gerçek olamaz. İnanmakta zorlanıyorum.

Katy Perry: Dünya büyük bir sihrini kaybetti.

Spike Lee: Kardeşimi özlüyorum, Prince’in muhteşem bir espri anlayışı vardı

Boy George: Hayatımın en kötü günü. Huzur içinde uyu Prince, ağlıyorum. (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER Prince