Diyarbakır: Savaşa ve sömürüye karşı 1 Mayıs’ta alanlara

Diyarbakır: Savaşa ve sömürüye karşı 1 Mayıs’ta alanlara

1 Mayıs Tertip Komitesi Diyarbakır’da İstasyon Meydanı’nda düzenlenecek 1 Mayıs mitingine çağrı yaptı.

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin oluşturduğu 1 Mayıs Tertip Komitesi Diyarbakır’da yapılacak kutlamaya ilişkin basın toplantısı düzenlendi. DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası 1 Nolu Şube binasında  düzenlenen toplantıda tertip komitesi adına Genel İş 1 Nolu Şube Başkanı Zeynep Demir Akçak açıklama yaptı. Bölgede devam eden savaşa dikkat çeken Akçak hem savaşa hem de emekçilerin maruz kaldıkları sömürüye karşı mücadele ruhuyla 1 Mayıs’ın karşılanacağını ifade etti. 

Devam eden savaşın sona ermesini istediklerini belirten Akçak işçi sınıfı olarak 1 Mayıs’ta Bölgede “çatışmalarının son bulması, yaşam alanlarımızın ‘kamulaştırılması’ adı altında gasp edilmesinin son bulması, iş cinayetlerine engel olunacak adımların atılması ve insanca yaşanacak ücret ve sosyal hakların sağlanması” talepleri ile alanda olacaklarını söyledi.
Akçak, bu taleplerle Diyarbakır’da yapılacak 1 Mayıs mitingi için valiliğe başvuruda bulunduklarını ifade ederek, İstasyon Meydanı’nın gerekli önlemler alınarak işçilere açılmasını talep ettiklerini söyledi. Akçak, işçileri ve tüm Diyarbakır halkını 1 Mayıs alanına çağırdı. (Diyarbakır/EVRENSEL)

www.evrensel.net