Diyarbakır Barosu: 5 aydır tek bir açıklama yok

Diyarbakır Barosu: 5 aydır tek bir açıklama yok

Tahir Elçi için adliye binası önünde toplanan Diyarbakır Barosu üyeleri, bugüne kadar soruşturmaya ilişkin açıklama yapılmadığını belirtti.

Katledilen Tahir Elçi için bu hafta da adliye binası önünde toplanan Diyarbakır Barosu üyeleri, yetkililerden bugüne kadar soruşturmaya ilişkin tek bir açıklamanın yapılmadığına işaret etti. 

Diyarbakır Barosu tarafından Sur ilçesinde 28 Kasım 2015 tarihinde katledilen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi için adliye binası önünde açıklama yapıldı. Birçok avukatın katıldığı açıklamaya, "Seni unutmayacağız" yazılı pankartı açılarak, Tahir Elçi'nin fotoğrafları taşındı. Baro Yönetim Kurulu Üyesi Cihan İpek, Tahir Elçi'nin bin 500 yıllık tarihi olan Dört Ayaklı Minare'ye ilişkin açıklama yaptığını ve bu açıklamasında barıştan söz ettiğini ancak burada katledildiğini ifade etti. 

Elçi'nin katledilmesinin üzerinden 5 ay geçmesine rağmen katillerinin bulunmadığını belirten İpek, bu süre zarfında hem savcılık hem de valilik tarafından soruşturmaya ilişkin tek bir açıklama yapılmadığına da dikkat çekti. Açıklama oturma eyleminden sonra sona erdi. (DİHA)

www.evrensel.net