21 Nisan 2016 20:15

Amedspor'a puan silme ve para cezası!

Amedspor'a, taraftarının 'ideolojik propaganda' yaptığı gerekçe gösterilerek 3 puan silme ve 55 bin 500 TL para cezası verildi.

Amedspor'a puan silme ve para cezası!

Paylaş

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), taraftarların tezahüratlarını "ideolojik propaganda" olarak değerlendirerek Amedspor'a ceza vermeye devam ediyor. PTT 2. Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden Amedspor'un Keçiörengücüspor ile oynağı karşılamadaki taraftar tezahüratları gerekçe gösterilerek, Amedspor'a 3 puan silme ve 55 bin 500 TL para cezası verildi.

Ligde 44 puanla 9'uncu sırada yer alan Amedspor, 41 puana düşecek.

TFF'nin resmi sitesinden yapılan açıklama şu şekilde:

"Amed sportif faaliyetler Kulübünün, 17.04.2016 tarihinde oynanan Amed Sportif Faaliyetler- Keçiören gücü Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 7.500.-TL para cezası ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada Amed Sportif Faaliyetler kulübünün, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 8.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada Amed Sportif Faaliyetler kulübünün, taraftarlarınca ideolojik propaganda yapılması nedeniyle takdiren 3 (üç) puan silme ve 40.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, (Oyçokluğu) karar verilmiştir." (SPOR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

ABD'li Şarkıcı Prince, yaşamını yitirdi

SONRAKİ HABER

Honda'nın Türkiye ve İngiltere fabrikalarını kapatacağı iddia edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa