21 Nisan 2016 15:55

Malatya SES: Fiili hizmet süresi zammı istiyoruz!

SES Malatya Şubesi fiili hizmet süresi zammı ile ilgili yaptıkları açıklamada emekçilerin Sağlık-Sen ve AKP tarafından oyalandıkları dile getirildi.

Malatya SES: Fiili hizmet süresi zammı istiyoruz!

Paylaş

SES Malatya Şubesi fiili hizmet süresi zammı ile ilgili olarak basın açıklaması gerçekleştirdi. Malatya Devlet Hastanesi ‘nde yapılan basın açıklamasını SES şube başkanı Zuhal Güler okudu. 

Sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin başka konularda olduğu gibi fiili hizmet süresi zammı konusunda da Sağlık-Sen ve AKP tarafından oyalandıklarını söyleyen Zuhal Güler şöyle devam etti; ‘’Hükümet; sağlık emekçilerine 5 yıla 1 yıl şeklinde fiili hizmet süresi zammı uygulanması için ‘talimat’ vereceğini açıklamış ve bu konuda kesinlikle bir düzenleme yapılacağı her seçim öncesi belirtilmişti. Oysa;hükümet tarafından yapılan açıklamalar gösteriyor ki, 5 yıla 1 yıl değil, 33 yıla 1 yıl fiili hizmet süresi zammı verilmesi planlanmaktadır. Bu haktan sadece fazla mesai yapanlar faydalandırılacaktır. Bu nedenle de, planlanan düzenleme, yıllardır fiili hizmet süresi zammı isteyen sağlık ve sosyal hizmet emekçilerini yeniden oyalamaktan başka bir anlam taşımamaktadır.’’ dedi. (Malatya/EVRENSEL)

 

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

HDP’den Bakan Eroğlu hakkında gensoru

SONRAKİ HABER

Orman işçisi, kesilen ağacın altında kaldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa