Malatya SES: Fiili hizmet süresi zammı istiyoruz!

Malatya SES: Fiili hizmet süresi zammı istiyoruz!

SES Malatya Şubesi fiili hizmet süresi zammı ile ilgili yaptıkları açıklamada emekçilerin Sağlık-Sen ve AKP tarafından oyalandıkları dile getirildi.

SES Malatya Şubesi fiili hizmet süresi zammı ile ilgili olarak basın açıklaması gerçekleştirdi. Malatya Devlet Hastanesi ‘nde yapılan basın açıklamasını SES şube başkanı Zuhal Güler okudu. 

Sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin başka konularda olduğu gibi fiili hizmet süresi zammı konusunda da Sağlık-Sen ve AKP tarafından oyalandıklarını söyleyen Zuhal Güler şöyle devam etti; ‘’Hükümet; sağlık emekçilerine 5 yıla 1 yıl şeklinde fiili hizmet süresi zammı uygulanması için ‘talimat’ vereceğini açıklamış ve bu konuda kesinlikle bir düzenleme yapılacağı her seçim öncesi belirtilmişti. Oysa;hükümet tarafından yapılan açıklamalar gösteriyor ki, 5 yıla 1 yıl değil, 33 yıla 1 yıl fiili hizmet süresi zammı verilmesi planlanmaktadır. Bu haktan sadece fazla mesai yapanlar faydalandırılacaktır. Bu nedenle de, planlanan düzenleme, yıllardır fiili hizmet süresi zammı isteyen sağlık ve sosyal hizmet emekçilerini yeniden oyalamaktan başka bir anlam taşımamaktadır.’’ dedi. (Malatya/EVRENSEL)

 

www.evrensel.net