21 Nisan 2016 01:11

Üniversitede 'Umre' ödüllü bilgi yarışması

Karabük Üniversitesi'nde 'O Nur'a Yolculuk' adıyla bilgi yarışması düzenlendi. Ödül olarak 4 öğrenci umreye gitme hakkı kazandı.

Üniversitede 'Umre' ödüllü bilgi yarışması

Paylaş

Karabük İl Müftülüğü ve Mavera İlim Fikir ve Sanat Kulübü, "Kutlu Doğum Haftası" etkinlikleri kapsamında bilgi yarışması düzenledi. Karabük Üniversitesi Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu'nda yapılan yarışmaya başvuran 100 üniversite öğrencisi arasında kura çekilerek yarışacak 10 öğrenci belirlendi. Öğrenciler, temel dini bilgiler ve siyer alanlarında soruları yanıtladı. Öğrenciler, televizyon kanallarındaki bilgi yarışmaları gibi yüzde 50 joker ve çift cevap verme hakkına sahip oldu. Yarışma sonunda Erhan Demir 1'inci, Salih Bayındır 2'nci, Hüseyin Öztürk 3'üncü, Rabia Altıntaş 4'üncü oldu. 4 öğrenci, İl Müftülüğü tarafından tatil döneminde umreye götürülecek.

İl Müftüsü Halil Bektaş, şöyle dedi:

"Hz. Peygamber, bütün alemlere rahmet olarak gönderildi. O'nun hayatıyla ortaya koyduğu evrensel mesajlar ve değerler dün olduğu gibi bugün, bugün olduğu gibi yarın da insanlığın ihtiyacı olan her türlü sıkıntıyı gidermek için yanılmaz doğrular, mutlak hakikatlerdir. O rol modelimizdir." (DHA)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Galatasaray 2 ay sonra kazandı

SONRAKİ HABER

Yeni Zelanda’dan mitingde saldırı videosunu izleten Erdoğan'a tepki

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa