20 Nisan 2016 18:54

HDP, Dostcam işçilerini ziyaret etti

HDP İzmir il örgütü, Milletvekili Müslüm Doğan'la birlikte sendikaya üye oldukları için işten çıkarılan Dostcam işçilerini ziyaret etti.

HDP, Dostcam işçilerini ziyaret etti

Paylaş

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Çiğli Organize Sanayi Bölgesinde, Cam Keramik İş Sendikasına üye oldukları için işten çıkarılan Dostcam işçilerini ziyaret etti. Ziyarete il ve ilçe yöneticilerinin yani sıra HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan da katıldı. İşçiler sık sık, "Sendikayı kabul et üretime devam et" , "Yaşasın sınıf dayanışması" , "İşçiyiz haklıyız kazanacağız" sloganları attı.

Dostcam fabrikası patronu Necdet Özdemir ile görüşen Müslüm Doğan görüşme sonrası fabrika önünde işçilerle konuştu. Patronun işçilerle görüşmeye hazır olduğunu söylediğini anlatan Doğan, "Her işçi, hakları için direnmelidir. Sendikalı olmak sizin hakkınız. Bu haklı mücadelenizde yanınızdayız. Üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Siz de işverenle müzakereye oturup konuşarak sorunları çözmelisiniz" dedi.

İşçilerden Süleyman İssi ise, kendi aralarında bir komite kurduklarını ve işverenle görüşmeye hazır olduklarını söyleyerek, desteklerinden dolayı teşekkür etti. (İzmir/ EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

SES: Fiili hizmet süresi zammı için mücadele edeceğiz

SONRAKİ HABER

Şule Çet’in davası Meclis'te gündeme getirildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa