20 Nisan 2016 14:05

Ağababa: IŞİD Kilis’i MİT tırlarındaki mühimmatla mı vurdu?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Başbakan Davutoğlu'na 'Kilis'e atılan mermiler TIR'larla gönderilen mühimmatlardan mı' diye sordu

Ağababa: IŞİD Kilis’i MİT tırlarındaki mühimmatla mı vurdu?

Paylaş

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Başbakan Davutoğlu'na “Suriye tarafından yönelen saldırılarda kullanılan mühimmatlar arasında, Bakanlarca da içinde silah olduğu doğrulanmış olan ve Suriye’ye giden MİT tırlarında bulunan silah ve mühimmatlardan var mıdır?” diye sordu.

Kilis şehir merkezine düşen roketatar mermileriyle ilgili Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebiyle Meclis’te soru önergesi veren Ağbaba, son 5 yılda Suriye tarafından Türkiye’ye kaç saldırı gerçekleştiğini, bu saldırılarda ne tür mühimmatların kullanıldığını sordu. 

Saldırılar nedeniyle hayatını kaybedenler ve yaralananların sayısı hakkında bilgi isteyen, şu sorulara yanıt istedi: “Son 5 yılda, ülkemize sınırın Suriye tarafından yönelen saldırılarda kullanılan mühimmatların menşeileri nedir? Türkiye menşeili bir mühimmat var mıdır? Son 5 yılda, ülkemize sınırın Suriye tarafından yönelen saldırılarda kullanılan mühimmatlar arasında, Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Teşkilatı ve Milli İstihbarat Teşkilatı envanterine girmiş mühimmat var mıdır? Ülkemize sınırın Suriye tarafından yönelen saldırılarda kullanılan mühimmatlar arasında, Bakanlarca da içinde silah olduğu doğrulanmış olan ve Suriye’ye giden MİT tırlarında bulunan silah ve mühimmatlardan var mıdır?” (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Ensar Vakfı'nı protesto eden 7 kişi gözaltına alındı

SONRAKİ HABER

Eti Bakır işçileri haklarını ve verilen sözlerin tutulmasını istiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa