20 Nisan 2016 10:21

CHP Güneydoğu Kadın Kolları Başkanı: CHP hayır demeli

CHP Güneydoğu Kadın Kolları Başkanı İlknur Savcı dokunulmazlıklarla ilgili CHP'nin 'Hayır' demesi gerektiğinin altını çizdi.

Paylaş

CHP Güneydoğu Kadın Kolları Başkanı İlknur Savcı, "dokunulmazlıkların kaldırılması"nda AKP'ye destek vereceğini açıklayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun aksine CHP'nin "Hayır" demesi gerektiğinin altını çizdi. Savcı, "dokunulmazlıkların kaldırılması" durumunda daha kötü şeylerin yaşanacağını söyledi. 

CHP Güneydoğu Kadın Kolları Başkanı İlknur Savcı, Meclis gündemine getirilen "dokunulmazlıkların kaldırılması" konusunda partisinin "Hayır" demesi gerektiğini söyledi. Dokunmazlıkların kaldırılmasında Meclis'te "Evet" çıktığı taktirde ciddi sorunların yaşanacağını dile getiren Savcı, "Sorunların çözümü konusunda elimizden geleni yapmalıyız" dedi. "Ben de halkımız gibi düşünüyorum" diyen Savcı, şöyle devam etti: "Halkımız da CHP'den 'Hayır' demesini bekliyor. Sorunları daha fazla derinleştirmenin bir anlamı yok. CHP'ye tepkiler büyüyor. Eğer, evet kararı çıkarsa, sonradan daha kötü olabilir. Bu anlamda partiden çok farklı sesler çıkıyor, tartışmalar var aramızda." 

'DAHA KÖTÜ ŞEYLER YAŞANIR'

Bölge halkının daha fazla geçmişe dönmek istemediğini vurgulayan Savcı, "Yine milletvekillerin cezaevlerine girmesi iyi olmaz. Aynı şeyleri yaşamaktan bıktık. Eğer vekiller düşüncelerini ifade ettikleri için cezaevlerine girerlerse her tarafta olaylar olacak. Dokunmazlıkların kaldırılması, Kürt sorununu çözmeyecek, ülkeye demokrasi getirmeyecek" dedi. Savcı, HDP'li vekillerin tutuklanması durumunda Leyla Zana'ların Meclis'ten atıldığı dönemden daha kötü şeylerin yaşanacağını kaydetti. 

'BİR AN ÖNCE MÜZAKERE BAŞLAMALI'

Bölgede yaşanan sorunlardan en fazla kadınların etkilendiğini dile getiren Savcı, "Burada HDP, AKP, MHP, CHP'miş fark etmiyor. Sadece bu savaşın bitirilmesini istiyoruz. Halkımız yeniden başlatılan çatışmalardan çok rahatsız. Bu savaşta halkımız zarar görüyor. Bir an önce müzakerelerin başlatılıp barışın tahsis edilmesini gerekiyor" diye ekledi. (DİHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bir bilet almak yeterli!

SONRAKİ HABER

Cezaevi yönetiminden işkence savunması: Yeniyiz, zaman içinde aşılacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...