19 Nisan 2016 21:53

Mesut Kara’nın yeni kitabı Mülksüz ve Çıplak yayımlandı

Yazar Mesut Kara’nın yeni kitabı Mülksüz ve Çıplak, Cinius Yayınları tarafından yayımlandı. Kitap Denemeler, aforizmalar ve söyleşilerden oluşuyor

Mesut Kara’nın yeni kitabı Mülksüz ve Çıplak yayımlandı

Paylaş

Yazar Mesut Kara’nın yeni kitabı Mülksüz ve Çıplak, Cinius Yayınları tarafından yayımlandı. Denemeler, aforizmalar ve söyleşilerden oluşan kitap “Anımsamalar, Sayıklamalar”, “Notlar - Anekdotlar - Yansımalar”, “Kendine Sürgün İnsanlar” gibi bölümlerden oluşuyor.

1961, İstanbul doğumlu Yazar Mesut Kara,  uzun yıllar grafik tasarım alanında çalıştı. Edebiyat ve fotoğraf çalışmalarının yanı sıra yirmi yıldır sinema yazarlığı yapıyor. Artizler Kahvesi, Yeşilçam’da Unutulmayan Yüzler, Yeşilçam Hatırası ve Pendikli Yıllar Sinemasal Anılar, Sinema ve 12 Eylül adlı beş kitabı yayınlandı.

Ayrıca UÇ, adlı edebiyat dergisinin yayın yönetmenliğini ve sayfa tasarımını, Ünlem adlı haftalık haber dergisinin sinema editörlüğünü ve sayfa tasarımını üstlendi. 

İstanbul Haber, Express, Öküz, Merhaba Beyoğlu, Fesat, Aksak Kurbağa, Sanal Ördek, Uç, Akşam gazetesi Sinema eki: Prömiyer, Ünlem, Kaçak Yayın gibi dergilerde yazarlık ve editörlük yaptı, gazetelerde yazıları çıktı. Sinema dergisi Cinemascope’un üç sayısının yayın yönetmenliğini ve tasarımını yaptı. 

Işıyarak Yok Olan Aktör Erkan Yücel: Şimdi Geçti Buradan, Fantastiğin Sineması ve Unutulmayan Yüzler adlı belgesel filmlerin yönetmenliğini yaptı.

2008 yılının ağustos ayında beyin damarlarındaki tıkanma sonucu felç geçirdi; sol yanında oluşan ciddi güç ve his kaybı nedeniyle aylar süren tedaviler sonrasında, doğup büyüdüğü, anılar biriktirdiği İstanbul’dan ayrılıp Ege’ye yerleşti. BirGün gazetesinde yazıları yayımlandı; gazete yazarlığını halen Evrensel gazetesi Pazar ekinde sürdürüyor. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Öteberi fanzinin üçüncü sayısı yayımlandı

SONRAKİ HABER

Fransa'da biber gazı sıkacak polisler kamera taşımak zorunda olacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa