19 Nisan 2016 19:50

DİHA muhabiri Muhammed Doğru tutuklandı

Sakarya Üniversitesi öğrencisi olan DİHA muhabiri Muhammed Doğru, 15 Nisan'da gözaltına alındıktan sonra bugün çıkarıldığı mahkemede tutuklandı

Paylaş

Sakarya TEM Şube ekipleri tarafından 15 Nisan günü kentte düzenlenen ev baskınlarında aralarında DİHA Muhabiri Muhammed Doğru'nun da bulunduğu Sakarya Üniversitesi öğrencisi 11 kişi gözaltına alınarak İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Emniyetteki ifade işlemleri tamamlanan muhabirimiz Doğru ve diğer öğrenciler, bugün adliyeye sevk edildi. 

Savcılık sorguları yapılan öğrenciler, 'örgüt propagandası yapmak' ve 'örgüt üyeliği' iddialarıyla tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Mahkemeye sevk edilen öğrencilerden DİHA Muhabiri Muhammed Doğru ile birlikte Filiz Yavuz, Saliha Aras, Semih Batıkan, Nesih Soydan ve Leyla Ayalp isimli 6 kişi hakkında tutuklama kararı verildi. Diğer 5 öğrenci ise serbest bırakıldı. 

Doğru'nun tutuklanması ile birlikte demir parmaklıklar arkasına konulan DİHA muhabiri sayısı 8'e yükseldi. Cezaevindeki diğer DİHA muhabirlerinin isimleri şöyle: Nuri Akman, Mazlum Dolan, Nazım Daştan, Nedim Oruç, Feyyaz İmrak, Ziya Ataman ve Meltem Oktay. (DİHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Davutoğlu’dan Avrupalı parlamenterlere pembe tablo

SONRAKİ HABER

HDP PM Üyesi Mesut Bağcık ve 12 kişi tutuklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...