19 Nisan 2016 18:20

Antalya’da 1 Mayıs, Cumhuriyet Meydanında kutlanacak

1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü Antalya’da KESK-DİSK-TTB-TMMOB un çağrısı ile Emek ve Demokrasi güçleri tarafından ortak kutlanacak.

Paylaş

1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü Antalya’da KESK-DİSK-TTB-TMMOB un çağrısı ile Emek ve Demokrasi güçleri tarafından ortak kutlanacak.

‘1 MAYIS’TA SÖYLEYECEK SÖZÜMÜZ, BÜYÜTECEK UMUDUMUZ VAR’

KESK-DİSK-TTB-TMMOB bugün Genel-İş Antalya Şubesinde 1 Mayıs’a çağrı için basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını kurum temsilcileri adına DİSK Akdeniz Bölge Temsilcisi Cemal Aybar okudu. Aybar açıklamasında ‘’ Biz işçiler ve emekçiler, mimar-mühendisler, hekimler, kadınlar, gençler, yoksullar, ötekiler ve tüm ezilen halklar, Biz bu ülkenin onurlu insanları, 1 Mayıs Birlik-Mücadele ve Dayanışma Gününe hazırlanıyoruz. 10 Ekim Ankara katliamı ile tırmanan baskı, sindirme ve susturma hamlelerine, savaş örtüsü altında köleleştirmeye, işçi haklarının bir bir yok edilmesine, güvencesizleştirmeye, doğanın ve yaşamın sermayeye teslim edilmesine, eğitimin ticarileştirilmesine ve dinselleştirilmesine, yeni kuşakların "köleliğe biat eden işgücü” olarak yoğrulmasına, adım adım kurumsallaştırılmakta olan faşizme karşı, yok sayılan, susturulmak ve güvencesiz-geleceksiz bir hayata mahkum edilmek istenen milyonlar olarak 1 Mayıs'ta söyleyecek sözümüz, büyütecek umudumuz var’’dedi.

‘1 MAYIS BİRLİK, DAYANIŞMA, MÜCADELE DEMEKTİR!’

Aybar açıklamasının devamında’’Biz emek ve meslek örgütleri olarak, geçmişte olduğu gibi bu sene de 1 Mayıs'ta kol kola omuz omuza olmamız gerektiğini ifade ediyoruz.
Emeğin ortak sorunları ve talepleri etrafında 1 Mayıs meydanlarında buluşacağımızı ilan ediyor, tüm emek ve demokrasi güçlerini de bu dayanışmaya güç vermeye çağırıyoruz’’dedi.
1 Mayıs Antalya’da Saat 13.00’te Aydın Kanza Parkında toplanılıp Cumhuriyet Meydanına yürünerek, Cumhuriyet meydanında kutlanacak.(Antalya/EVRENSEL)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Mersin’de Renkler ve Diller Konseri'nde 'barış' vurgusu

SONRAKİ HABER

Çin'den Türkiye'ye gelen yolcular termal kameralarla taranacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...