19 Nisan 2016 17:44

Karaman’da Valilikten basın açıklaması ve eylem yasağı

Karaman'da görülecek cinsel istismar davası öncesi, basın açıklaması ve eylemler yasaklandı, Karaman'a girişte kimlik kontrolleri yapılıyor

Paylaş

Karaman'da Ensar Vakfı ve KAİMDER yurtlarında 10 öğrenciye 'cinsel istismarda'dan tutuklanan ve yaklaşık 600 yıla yakın hapis cezasıyla yargılanacak 54 yaşındaki sınıf öğretmeni Muharrem B., yarın ilk kez hakim karşısına çıkarılacak. Dava nedeniyle kentte OHAL uygulamlaları hayata geçiriliyor. Karaman Valiliği, dava süresinde her türlü basın açıklaması, eylem ve gösterileri yasakladı.

VALİLİKTEN YASAKLAMA

Karaman Valiliği de duruşma nedeniyle, davanın devam ettiği süre boyunca Karaman il sınırları içerisinde her türlü toplanma, basın açıklaması, toplantı, gösteri yürüyüşü, miting, oturma eylemi, stant açma, çadır kurma vb. etkinliklerini resmi internet sitesinden yasakladığı duyurdu.

KARAMAN GİRİŞİNE POLİS NOKTASI

Karaman'da yarın görülecek cinsel istismar davası için OHAL uygulamaları devreye girdi..Polis, Konya, Mersin ve Ereğli karayolundan şehri giriş noktalarında, arama noktası oluşturdu. Şehre giren tüm araçlar dururulup aranıyor ve içindeki sürücü ve yolcuların da kimlik kontrolü yapılıyor. Uygulamasının yarın dava sonuçlanan kadar süreceği öğrenildi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bursa’da din öğretmeninden öğrencilere istismar iddiası

SONRAKİ HABER

YSK üyeliği seçim süreci tamamlandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...